Jdi na obsah Jdi na menu
 


ObrazekMůj chameleon jemenský jménem Štěpa.
Já mám chameleona jemenského jménem Štěpa. Sežere tak 5 cvrčků denně a tak 2 moučný červy k tomu. Ale nežli jí je dáme tak je obalíme ve vytamínech Plastin a Roboran H.ovšem přidáváme do toho rozdrcené zkořápky kvůly kostem. Je sice na svůj věk větší než všichni v jejím věku ostatní ale je zase hodně čiperná a hlavně zdravá. Občas jí dáváme rajče ale málokdy si ho vezme. Svléká se nám každý měsíc. někdy celá je bílá a někdy se jí svléká pouze hřbet. má se svlékat co dva měsíce ale nevadí když se nám tak často svléká. Žárovku má speciální ale kolikrát nám po ní uteče tak to nějak zaopatřit. měla by mít v akvárium minimálně jednu květinu my máme s pevným kmenem.koupily sme si pipetu a třeme jí sní o pusu občas otevře tlamu a saje a občas se nafoukne a říká že nechce. Dokáže se moc zploštit tak že je až dvakrát větší nežly normálně. dokáže taky vyvalit vole takže vypadá strašidelně. občas zasyčí a a chce vás kousnout a tak musíme hodně uhýbat. nejraději má když může lést po zácloně. ale dolů nesle ze ani náhodou. To už ji musíme sundat a to se snáma pere jak o život. no a na další otázky se mě můžete ptát přes komentáře... Lenka
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Odpověd na oko chamíka

(Vlastních těchto stránek, 20. 3. 2010 10:47)

Ahoj,no pokud očko je v naprostém pořádku a žádný náznak něčeho tam není..Tak se určitě nic neděje;)...Náš chamík třeba toto dělá pokaždé když de z prutkého světla do tmy;)..ALe rozhodně dejte pozor aby se mu tam třeba opravdu ten zánět neudělal;)

Odpověd pro chování chamíka

(Vlastních těchto stránek, 20. 3. 2010 10:46)

Ahoj,no podle toho jakým přístupem se k tomu postavíš;)..Není to nic náročného spíše radostného,jediná obtíž je sehnat vše potřebné a zajistit každodenní potravu,kromě jednoho dne v týdnu samozřejmě kvůli dobrému trávení;)..ale to třeba já naprosto ignuruju,a jak se má moje samička dobře:D..;)..Rozhodně to není nic těžkého a naprosto stejné jako chovat jiné zvířátko;)..:)

Odpověd na vodopád

(Vlastních těchto stránek, 20. 3. 2010 10:44)

Bohužel stím ti neporadím,protože nevím co máš na mysli,přesněji;)

Pro chamíka FIGA

(Vlastních těchto stránek, 20. 3. 2010 10:43)

Ahoj,pokud se toto stalo,velmi mě to mrzí..Zkus zvážit správnou velikost cvrčků,určitě víš že se dají zakoupit tři druhy velikostí;)..:)..Ale třeba u velkých cvrčků je to velké ryziko a mnohokrát se to už (bohužel) stalo,mají totiž jako by ze zadečku ,,žihhadlo" to se oddělit určitě může.O přímém krájení cvrčků nevím,pokud tvému chamíkovi nebude vadit,že se to nehejbe(protože většina chameleonů požírá pouze to,co se hejbe) tak proč by ne:)a zabránit tomu to ryziku;)..:)

Odpověd,na otázku vyhřívacího kamene

(Vlastních těchto stránek, 20. 3. 2010 10:40)

Ahoj,omlouvám se že odepisuju s takto velkým zpožděním,ale dočasně sem měla jiné záležitosti:)..Chameleon určitě vyhřívací kámen mít může:)..Ale ne jako náhradu za speciální žárovku,pouze jako něco navíc v terárku;)..:)

Muj Milacek

(Michal, 17. 2. 2010 18:51)

Dobry den prosim o pomoc potreboval bych poradit co moji Vendulce tam bat za zivou kytku a jestli je normalni,ze kdyz se chce nekam presunout tak se nemuzu trefit na vetev a furt se chyta misto toho za hlavu a jeste naposled kolik ma mit v terarku stupnu moc dekuji za odpoved a budu rad kdyz to bude brzy muj mail...michalvojir@seznam.cz budu se tesit :-)

Chameleonek

(Olda, 7. 2. 2010 20:33)

Dobrý den,buďte tak hodná a poraďte mi.Máme 2 měsíce chameleonka Jemenskýho a předevčírem se mu udělal bílý flíček u levé nozdry.Bojím se aby na sobě neměl nějakou plíseň,ale říkám si kde by se v terárku vzala.Nebo jestli se už nechystá se svléknout.Nevíte co by to asi mohlo být a jestli můžu být v klidu?Prosím o odpověď na oldik.b@seznam.cz Předem děkuji

rostlinky

(Tomáš, 14. 11. 2009 10:53)

Dobrý den mám dotaz zařizuji si terárko pro chameleóna jaménského a nevím jaké živě rostliny bych tam mněl dát . Prosím napište mi vaše zkušenosti na mail hnilicat@seznam.cz děkuji

Je TReBa Uv ??

(lUKaS ruZeK, 13. 9. 2009 8:40)

dOBRY DEn cHtel Jsem Se ZepTaT porIdIlY JSmE si cHaELEOnA JEm. A bylI jsmE SE ZeptAt vE zVeERIMExU JeStLI POtREBuJe Uv a oNi nAM reklY ZE OnI HO u sVych chAmelEoNU tAkY Nemaji A Jsou ZDRAvY Tak NeWiME jEStli mamE uV poRIdiT oDePiStE My ProSiM nA Muj eMaIl OkI.cROcKi@sezNaM.cZ DEKuJI mOCkRat

otazka

(skritek, 7. 9. 2009 18:36)

Ahoj chovatelé chtěl bych se zeptat pořídil jsem si chamíka a když jsem si ho dal do terárka tak hned šel na kytku navečír si zalezl vedle světla a tam spal ráno když se probudil tak se vysel za větev dolu a ezl trosku po zdi odpoledne byl celoudobu u světla a lezl na zadní strane terárka po polisterenu je žluto zeleně a trosku černě zbarvený a na ocase má pár teček černých a když kněmu nekdo de tak se trosku bojí ale jí v poho měl dneska 5 cvrčku nevim jsem zacátečník třeba se okouká a bude v poho ale ptámse přece se nebude bát ???

oko chamíka

(radka, 29. 7. 2009 17:01)

Náš chamík pořád přivírá 1 oko,čím to je,má ho pěkné,žádný zánět nebo otok není vidět.Díky

Je to náročné

(Petr, 20. 7. 2009 10:34)

Je těžké chovat chameleona jemenského?

jak funguje ten vodopad

(kuba, 12. 7. 2009 16:32)

poradtemi jak funguje ten vodopad na to cerpadlo

doporu cuju tutto stranku

(kuba, 12. 7. 2009 16:30)

www.profizoo.cz sam sem tam objednal vi baveni majtam vsecko.kdo chce chameleona a nema vibaveni dete natuhle stranku.

dik chamiku

(kuba, 12. 7. 2009 16:21)

moc si mi poradil dik comam delat pro miho chameleona FIGO MOC MOC DIK

muze chameleon jisit na krajene cvrcki

(kuba, 12. 7. 2009 16:15)

muj chamleon FIGO mlade se malem u dusil na cvrckovi muzu je nakrajet cvrcki

muze mit chameleon vi hrivaci kamen ???

(kuba, 12. 7. 2009 16:05)

nevim jisijo reknete mito ?? jisi chameleon nepotrebuje zarovku misto to ho vi hrivaci kamen muye ??? nebo musi oboje ??? dik za radu o zvetese prosim reknete moc to potrebuju

Odpověd pro Míšu

(Vlastních těchto stránek, 1. 7. 2009 17:03)

Ahoj,no už jsem si pořídila po delší době další malou slečnu..:)Původně jsem si šla koupit rybičky ale když jsem ve zverimexu ji uviděla,prostě jsem neodolala...Dnes ji je čtyři měsíce a jak je čilá..Samozřejmě nevím jak to dělám ale zase na svůj věk je velmi vyspělá..:o)ale tak co..aspon se má dobře:D:)doporučuji taky pořídit;)

Odpověd pro Denisu

(Vlastních těchto stránek, 1. 7. 2009 17:01)

Ahoj,chtěla bych se omluvit,že odpovídám takto opožděně ale dříve to nějak nešlo...Na tvůj dotaz ohledně toho jídla bohužel nemohu přesně odpověd..Pouze si můžu myslet,zda to není třeba tím,že by se měl/a svlékat z kůže??To potom chameleoni tolik nejedí ale potřebují mnoho vlhkosti,proto by se mělo rosit až dvakrát tak častěji..Ale také to může být způsobeno něčím jiným..Kdyžtak doporučuji návštěvu u veterináře ten ti určitě rád poradí:o)..A kolik let se dožívají??to je tak různé..Poku třeba u samičky nenastanou nějaké komplikace(jako třeba u nás se Štěpánkou,když vlastně kladla neoplodněná vajíčka)tak dva,tři roky...ale u některých jedinců to samozřejmě může být i déle;)..tak velice děkuji za optání...a at se to vyřeší...a vše dobře dopadne:)

koupím chameleona

(kajako, 13. 2. 2009 19:23)

servus